LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndërtimi i rrugës Kardhiq-Delvinë/ Rama publikon komentet e qytetarëve

8 Gusht 2022, 10:17, Aktualitet CNA

Ndërtimi i rrugës Kardhiq-Delvinë/ Rama publikon komentet e

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjete sociale, disa reagime te qytetarëve për segmentin rrugor Kardhiq-Delvinë, që sipas tij shkurton rrugën nga Tirana në Sarandë.

 “Mirëmëngjesi dhe me qytetarët që flasin nga aksi kombëtar Kardhiq-Delvinë, i cili ofron një spektakël të natyrës shqiptare bashkë me Sarandën që arrihet shumë më shpejt përmes tij, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Dhe më tej ka publikuar komente të qytetarëve, të cilët thonë se rruga është ndërtuar me standarde.

 “Shumë e mirë si rrugë. Mendova se ishte gjysmë e ndërtuar por ishte e përfunduar, një mrekulli. Sepse zgjidh shumë probleme, Muzina është rrugë e rrezikshme me probleme. Kjo e shkurton dhe heq shumë probleme aksidentesh”, thotë një qytetar.

“Unë e bëj 3 herë në muaj. Ka shkurtuar gati 45 minuta”, u shpreh një tjetër.

“Ecën shpejt. Fiton kohë”, shprehet një tjetër./CNA.al

Lajmet e fundit nga