LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nata e parë e Festës së Birrës në Korçë, e zjarrtë/ Zbulohen këngëtarët që do të ndezin atmosferën në datën 17 gusht

7 Gusht 2022, 11:44, Aktualitet CNA
Nata e parë e Festës së Birrës në Korçë, e
Foto ilustruese

Për 5 netë më radhë, në datat 17-21 gusht, Bashkia e Korçës do të organizojë Festën e Birrës, e cila shënon kulmin e sezonit turistik për qytetin.

Festa e Birrës, këtë vit ndryshe nga vitet e tjera, do të organizohet te terminali i ri i autobusëve, në hyrje të qytetit të Korçës.

Në natën e parë të kësaj feste, që do të zgjasë plot 5 netë, do të ketë këngëtarë nga më të suksesshmit dhe më në zë të momentit.

Mësohet se në datën 17 gusht të ftuar specialë për të ndezur atmosferën në qytetin e bukur të Korçës, do të jenë reperi Capital T, grupi shumë i dashur për publikun West Side Family, Lore, Dj i famshëm Vin Veli.

Festa do të hapet në orën 20:00 dhe qytetarët do të kenë mundësinë të argëtohen me këngëtarët më të dashur për publikun.

Këtë vit, pjesë e kësaj feste do të jetë edhe këngëtari shumë i njohur grek, Konstantinos Argiros, i cili do të performojë në datën 20 gusht./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga