LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Banorët rrezikojnë jetën nga flakët, qeveria shullehet në diell për të nxirë lëkurën

7 Gusht 2022, 18:44, Aktualitet CNA
Video/ Banorët rrezikojnë jetën nga flakët, qeveria
Foto ilustruese

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka reaguar në lidhje me situatën e zjarreve në vend.

Ai ka ka publikuar disa video në rrjetet sociale, ku shihet si banorët po shuajnë zjarrin me mjete rrethanore.

Ai shkruan se Rama po lë banorët që të rrezikojnë jetën e tyre. 

Postimi i plotë:

Ja si shuhen zjarret në ullishten e Elbasanit “me mjete super moderne”, të importuara së fundmi nga Rama! Jo vetëm që s’merr asnjë masë, por dhe lë banorët të rrezikojnë jetët e tyre!

Banorët nuk tërhiqen, luftojnë me zjarret e po “rrezikojnë lëkurën”!

Qeveria shullehet në diell për të nxirë lëkurën, pasi i kanë nxirë jetën shqiptarëve!/CNA.al

Lajmet e fundit nga