LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia “paralizon” bregdetin/ Protestë në Velipojë për bllokimin e mjeteve detare

7 Gusht 2022, 12:53, Aktualitet CNA

Policia “paralizon” bregdetin/ Protestë në Velipojë

Bllokimi i mjeteve lundruese nga Policia ka paralizuar sportet ujore.

Pas Vlorës, reagime ka pasur edhe në Velipojë, ku pronarët e Jetski-ve janë hedhur në protestë.

Sipas tyre mjetet lundruese janë bllokuar pa asnjë shkresë zyrtare.

 “Ne ushtrojmë biznesin në Velipojë. Kam 14 vite që punoj te pista, jam zonë emergjente. Vetëm hajrin ma ka parë policia dhe jo sherrin. Shumë jetë njerëzish kemi shpëtuar. S’po na japin zgjidhje, jo sot, jo nesër. Tatimet dhe dokumentet i kemi në rregull, policia nuk po na jep asnjë zgjidhje. Kërkojmë të na japin një përgjigje. Policia na ka thënë vetëm kemi urdhër nga lart. Asnjë vendim, asnjë shkresë. I ka thënë i madhi, i ka thënë i vogli. Na ka dëmtuar se ne kemi kabina, punëtorë, dokumente, paguajmë taksa, tatime. Nuk na lejojnë, nëse do kundërshtojmë forcat e policisë, të çojnë brenda ata. Ec e gjeje të drejtën. Nuk ka kanë dhënë afat, vetëm prit. Kërkesa jonë është të dalim në punë”, është shprehur njëri nga pronarët.

Vetëm sot në mëngjes në Velipojë janë bllokuar 15 Jet ski./CNA.al

Lajmet e fundit nga