LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreu i Dhomës së Avokatisë Durrës: Mbyllja e gjykatave do të sjellë pasoja

20 Qershor 2022, 19:44, Aktualitet CNA
Kreu i Dhomës së Avokatisë Durrës: Mbyllja e gjykatave do
Kreu i Dhomës së Avokatisë Durrës, Lorval Petani


Kreu i Dhomës së Avokatisë Durrës, Lorval Petani, komentoi në tryezën e organizuar nga Partia Demokratike, hartën e re gjyqësore.

Petani theksoi se qytetarët dhe bizneset do të mbeten të papërfaqësuar, ndërsa qytetit do t’i zhvishen institucionet.

Sakaq, ai u shpreh se harta e re gjyqësore i heq qytetarit aksesin në drejtësi.

"Durrësit i shkrihen tri gjykata, Gjykata e Shkallës së Parë Kavajë, Gjykata e Shkallës së Parë Administrative dhe Gjykata e Apelit Durrës. Qyteti i Durrësit po zbrazet nga institucionet.

Po i largohen gjykatat, kur qytetin e fuqizojmë nga zhvillimet, e zhveshim nga institucionet, pakësohen shërbimet.

Kundërshtojmë këtë hartë, do të sjellë shumë pasoja. I heq të drejtën qytetarit të ketë akses në drejtësi.”-tha Petani./CNA.al

Lajmet e fundit nga