LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Gjithë ky milet për një libër!”/ Rama, batuta me ish-ministrin Hoxhaj: Ndihem në siklet

20 Qershor 2022, 18:48, Aktualitet CNA
“Gjithë ky milet për një libër!”/ Rama, batuta
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat në takimin e sotëm në kuadër të prezantimit të librit më të ri të ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj.

Rama mes batutave tha se ndihej në siklet se gjithë ai milet ishte mbledhur në promovimin e librit.

“Me thënë të drejtën ndihem në siklet se gjithë ky milet për një libër, është pak shqetësuese. Është sikur të ishin shqiptarët të dhënë pas librave, sot do të kishim më pak pikëpyetje për të zgjidhur me njëri-tjetrin.

Duke qenë se në këtë prurje ka një rol dhe prania ime dhe e Aliut, do të doja t’ju thoja me sinqeritet se nëse do të dëshironi të krijoni një ide, ose ta zhvilloni më tutje, lidhur me implikimin e Kosovës pa dëshirën tonë në këtë lëmsh ndërkombëtar, duhet ta lexoni këtë libër. Unë kam nxjerrë disa shënime nga libri, i thashë: Enver vetëm foltore mos na vë aty, pasi të jetë bashkëbisedim”, tha Rama.

Lajmet e fundit nga