LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Duhet Kushtetutë e re”/ Manjani: Ligjet janë bolshevike, me drejtësinë e shokut Enver

20 Qershor 2022, 18:52, Aktualitet CNA

 

“Duhet Kushtetutë e re”/ Manjani: Ligjet janë bolshevike,
Ylli Manjani

 

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, deklaroi në tryezën e organizuar nga PD-ja ku u diskutua për problematikat e sistemit të drejtësisë, se reforma në drejtësi ka dështuar.

Sipas Manjanit, ligjet janë bolshevike. Më tej, ish-ministri i Drejtësisë tha se duhet një reformë e re në drejtësi, një sistem i ri drejtësie dhe një Kushtetutë e re.

"Të torturojnë proceduralisht në mënyrë të tmerrshme të mundshme. Të arrestojnë që do të gjejmë prova, ku i ke provat?

Kur arrestohesh do të thotë ke ngritur akuzë. Kur ngre akuzë, minimalisht ke dy prova direkte.

Drejtësia popullore e shokut Enver, kjo është fiks.

Duhet filluar me një Kushtetutë të re, me një sistem të ri drejtësie", deklaroi Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga