LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjyqtarë dhe prokurorë, përdorues të lëndëve narkotike/ Avokati: T'u bëhet testi i drogës

20 Qershor 2022, 19:50, Aktualitet CNA
Gjyqtarë dhe prokurorë, përdorues të lëndëve
Avokati Artan Manushaqe

Avokati Artan Manushaqe tha në tryezën e organizuar nga Partia Demokratike, se ka të dhëna që gjyqtarë dhe prokurorë janë përdorues të lëndëve narkotike.

Ai kërkoi bërjen e testit antidrogë për ta, duke e konsideruar këtë si hap të drejtësisë funksionale dhe të vërtetë.

"Ka akuza ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve se janë përdorues të lëndëve narkotike. Ne si qytetarë, avokatë dhe opozitë kërkojmë që të kalojnë në testin e përdorimit të lëndëve narkotike. Të bëhet testi për lëndët narkotike, 10 vjet, 20 vjet që kur ka filluar profesionin. Kjo lidhet me integritetin e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Pse u pezullua testi i drogës në Policinë e Shtetit? Sepse po dalin që të gjithë janë përdorues të lëndëve narkotike. Dhe nuk duhet të kishte filluar nga punonjësi i thjeshtë, por nga kupola lart. Kjo është drejtësia", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga