LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Mbërrin në Kuvend kandidati për president, Bajram Begaj

4 Qershor 2022, 17:56, Aktualitet CNA
Foto/ Mbërrin në Kuvend kandidati për president, Bajram Begaj
Bajram Begaj

Ka mbërritur në Kuvend kandidati për President, Bajram Begaj.

Begaj ka mbërritur në Kuvend me makinën e Ministrisë së Mbrojtjes.

Begaj u propozua për president nga 37 deputetë të Partisë Socialiste, ndërsa pritet të votohet në seancën e sotme plenare që do të mbahet ditën e sotme në orën 18:00.

Ndërkohë, deputetët që votuan kundër miratimit për kalimin e raportit në seancë plenare për kandidatin për president, Bajram Begajn ishin deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, si dhe deputetja e LSI, Erisa Xhixho./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga