LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blendi Fevziu merr timonin e “Open Balkan”, bëhet kapiten i anijes së Gjergj Lucës

27 Dhjetor 2023, 23:08, Aktualitet CNA

Blendi Fevziu merr timonin e “Open Balkan”, bëhet kapiten i

Krenaria e Norvegjisë tashmë mban flamurin shqiptar. Gjergj Luca e ka bërë pjesë të flotës së tij anijen eksploruese ndër më të rrallat në botë dhe i ka vënë një emër të veçantë “Open Balkan”.

Gazetari dhe moderatori i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu, ishte në këtë anije ku mësoi me detaje se si funksionon ajo. Dhe në fund nuk mund të mungonte që ai të drejtonte anijen.

Ishte kapiteni Alain Rico që i tregoi çdo lëvizje. Madje Fevziu foli edhe me Kapitenerinë e Durrësit.

Blendi Fevziu: Kapiteneria Durrës më dëgjon? “Open Balkan” flet.

Kapiteneria Durrës: Po “Open Balkan” të dëgjoj.

Blendi Fevziu: Kapiteneria Durrës po dalim për një udhëtim në det.

Kapiteneria Durrës: Do dilni tek Gjiri i Durrësit?

Blendi Fevziu: Besoj tek gjiri i Durrësit. Kapiten Aleni duhet ta shpjegojë këtu se kapiten Blendi nuk e di. Po apo jo?

Kapiteneria Durrës: Sa persona jeni në bord?

Blendi Fevziu: 12 persona. Presim konfirmimin.

Kapiteneria Durrës: Po “Open Balkan” mund të vazhdosh.

Blendi Fevziu: Kapiteneria faleminderit.

Dhe nga ky moment anija filloi të lëvizë.  Nuk munduan as batutat me kapitenin Rico.

Alain Rico: Je kapiten tani.

Blendi Fevziu: Pra mund të vazhdoj?

Alain Rico: Unë po zbres.

Blendi Fevziu: Ah ti do zbresësh? Do të të zëvendësoj.

Blendi Fevziu: Tani je ti kapiteni.

Blendi Fevziu: Jo, jo. Kapiteni i “Open Balkan” është Edi Rama me Vuçiç.

Fevziu kujtoi edhe momente nga filmi “Duel i heshtur” i Ndrek Lucës, aktorit të madh shqiptar, babait të Gjergj Lucës.

Blendi Fevziu: O Luce si thoshte Ndreka? Me gjithë motorët përpara.

Gjergj Luca: Ja ku e ke kapter Rahmiun se ma kanë vënë këtu surprizë. Kapter Rahmiun./tvklan.al

Lajmet e fundit nga