LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ylli, një 'krimb' përpara 'peshkaqenëve' mediatikë të Shqipërisë!

11 Prill 2022, 17:58, Aktualitet CNA
Ylli, një 'krimb' përpara

Departamenti amerikan i Thesarit, ka publikuar sot një listë me persona të shpallur non grata për Ballkanin Perëndimor.

Mes emrave ishte edhe Ylli Ndroqi i njohur ndryshe si Xhemail Pasmaçiu, një trafikant droge i cili po hetohet nga SPAK si non-grata.

Lidhur më këtë lajm të paralajmëruar nga CNA.al, ka shkruar dhe gazetari Elvi Fundo.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan ?produkti ekzemplar? i Ilir Metes  tek dosja e Dritan Priftit, është vetëm një krimb përpara ?peshkaqenëve? mediatik të Shqipërisë.

Sipas Fundos Pasmaçiu ishte i fundit në rradhë përpara Vjollës e Blushit të inceneratoreve, përpara Irfanit, Carlos e co.

Sa për të vërtetat mbi faktet kriminale. Fundo shton se ato gjenden në zyrën e Lulzim Bashës dhe ushtarëve të tij.

 ?Ka shume njerez qe i shoh te gezuar per Ylli Ndroqin.

Ai eshte nje trafikant droge e shantazhues, nje individ qe kursesi nuk duhet te ishte ne media.

Ka dhe shume te tjere. Ai eshte nje produkt ekzemplar i Ilir Metes e gjeni tek dosja e Dritan Priftit.

Eshte nje njeri qe fluturoi me presh dhe po merr ate qe meriton perballe ligjit.

Perdori qindra kamikaze e budallenj, zhapike e thithlopa mediatike qe i perdorte per shantazh e gjoba.

Per te me ndalur nuk mundi, po nuk mundet askush tjeter.

Ylli eshte nje cep i vogel ne yjet e korruptuara mediatike.

Per me teper tani meqe shume kujtojne se une jam gezuar per Yllin, ne fakt me vjen keq se duhet te ishte i fundit ne rradhe perpara Vjolles e Blushit te inceneratoreve, perpara Irfanit, Carlos e co.

Sa per betejen time, ata qe mendojne se kjo ishte hakmarrja e duhur e kane gabim.

Aktin kriminal e sulmin ndaj meje me leva nuk e ka bere Ylli Ndroqi.

Aty ai eshte i pafajshem, si trafikant droge ne media morri çfare i takonte.

Per me tej ata qe kam miq e dine qe prej kohesh e kam hedhur ne koshin e plehrave Yllin e padite e tij, kercenimet apo shantazhet.

Sa per disa te verteta mbi akte kriminale, ajo gjendet ne zyren e Lulzim Bashes dhe ushtareve te tij, ndonje dhe e ka “tradhetuar”. E verteta vonon por nuk harron.

Ylli eshte krimb perpara peshkaqeneve mediatike te Shqiperise.?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga