LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sanksionet e SHBA ndaj Aqif Rakipit dhe Ylli Ndroqit/ Reagon Blinken

11 Prill 2022, 15:38, Aktualitet CNA
Sanksionet e SHBA ndaj Aqif Rakipit dhe Ylli Ndroqit/ Reagon Blinken

Sekretari i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pasi SHBA vendosi të sanksionojë Aqif Rakipin dhe Ylli Ndroqin.

Blinken shkruan se SHBA mori vendimin ndaj disa aktorëve në Ballkan të cilët kishin rol destabilizues dhe korruptiv.

Në një reagim në Twitter ai shkruan: Sot, qeveria e SHBA ndërmori veprime për të caktuar aktorë në Ballkanin Perëndimor për aktivitete destabilizuese dhe korruptive. SHBA dhe partnerët si Britania e Madhe po mbajnë përgjegjës ata që kërcënojnë stabilitetin, përparimin dhe integrimin evropian të rajonit./CNA.al

SHBA shpall të tjerë persona non grata në Shqipëri?!

SHBA shpall non-grata ish-kryeministrin e Maqedonisë të Veriut

Orlando Rakipi shfaqet i përlotur/ ?Babai im super i pastër, s?ka rekorde kriminale?

CNA.al e paralajmëroi/ DASH shpall dy persona të tjerë non grata në Shqipëri

Lajmet e fundit nga