Thomas Strakosha gjithnjë e më larg Lazios

27 Janar 2022, 07:59, Sport CNA
Thomas Strakosha gjithnjë e më larg Lazios

Duket se nuk ka asnjë shans mes Thomas Strakoshës dhe Lacios për rinovimin e kontratës.

Mediat italiane bëjnë me dije se gardiani shqiptar tashmë e ka marrë vendimin përfundimtar për t?u larguar në fund të sezonit pasi t?i skadojë kontrata dhe Igli Tare është futur në merkato për të afruar një tjetër portier.

Guliermo Vikario është i pari në listë. Me skuadrën e Empolit ka treguar vlera të jashtëzakonshme dhe toskanët do të paguajnë 1 milionë euro për ta zotëruar plotësisht kartonin e tij.

Sarrit i pëlqen shumë dhe Tare me Lotiton kanë hedhur hapat e parë. Kandidatë të tjerë janë Aleks Meret dhe David Ospina. Njëri do të qëndrojë te Napoli dhe tjetri mund të transferohet në Romë. Sarri ëndërron githsesi Kepën e Çelsit.

Lajmet e fundit nga