Dajan Shehi prezantohet te Skënderbeu: Ja pse zgjodha të vij në Korçë

26 Janar 2022, 20:23, Sport CNA
Dajan Shehi prezantohet te Skënderbeu: Ja pse zgjodha të vij në

Dajan Shehi ka bërë sot prezantimin e parë si lojtari i ri i Skënderbeut. Në një konferencë për shtyp mbrojtësi tregoi arsyen se pse u largua nga Partizani, por dhe për objektivat me korçarët.

“U largova nga Partizani për arsyet e mia. Fola me klubin, më kishin në planin e tyre por zgjodha vetë që të largohem. Me afrimin e një lojtari tjetër te Partizani parashikohej që nuk do kisha shumë mundësi të luaja. Kam pasur shamë oferta nga klube të Superiores por dhe jashtë shtetit, por zgjodha të luaj për 6 muaj me Skënderbeun, për të ndihmuar njëri-tjetrin.

I kisha dhënë fjalën presidentit Takaj që do vija në Korçë dhe shpresoj të kem bërë zgjedhjen e duhur. Këtu është një ambient shumë i qetë, ka një ekip shumë të mirë dhe duke parë këto gjëra të mira mendova të vija të luajë tek Skënderbeu. Ndoshta dhe sezonin tjetër mund të jemi bashkë nëse gjërat të na shkojnë mirë. Korça e ka dimrin shumë të ftohtë, por do ta përballoj.?

Lajmet e fundit nga