Aksi Korçë-Tiranë, këto janë dy ndeshjet e sotme në Kupën e Shqipërisë

27 Janar 2022, 07:45, Sport CNA
Aksi Korçë-Tiranë, këto janë dy ndeshjet e sotme

Sot do të luhen dy ndeshjet e tjera të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Në orën 13:45, në stadiumin ?Skënderbeu? do të zhvillohet ndeshja Skënderbeu-Teuta.

Kupa e Shqipërisë do të jetë një shpëtim për të dyja ekipet duke parë renditjen në Kategorinë Superiore dhe me shumë gjasa objektivi i dy skuadrave do të jetë që t?i shkojnë deri në fund këtij kompeticioni.

Në orën 16:45, në stadiumin ?AIR Albania? do të luhet derbi i kryeqytetit, Dinamo-Partizani.

Edhe për të dy këto ekipe mbërritja deri në fund të këtij kompeticioni është objektiv i të dy ekipeve duke parë renditjen në klasifikim, por edhe se Kupa është rruga më e shkurtër për të shkuar në Europë.

Lajmet e fundit nga