LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tatimet kontroll në bizneset e Agron Dukës, në kulmin e debatit për FSHF?/ Justifikohet ministrja

26 Janar 2022, 12:37, Politikë CNA

Gjatë një deklarate për mediat, pas mbledhjes së sotme të Qeverisë, ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj i është përgjigjur interesit të gazetarëve lidhur me kontrollin Tatimor në bizneset e Agron Dukës, në kohën kur i vëllai, Armand Duka ëshë përfshirë në debatin për kreun e FSHF.

Ministrja është justifikuar, duke thënë se ka qënë vetëm një rastësi.

?Në fakt administrata funksionon në bazë të ligjeve dhe procedurave tatimore. Rasti në fjalë ka qenë rastësi në këtë moment, vjen pas një sërë denoncimesh.

Administrata ka detyrimin t?i mbyllë brenda një afati 7 ditor. Janë subjekt i kontrolleve të shpeshta, për uljen e informalitetit.? u shpreh Ibrahimaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga