LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazhi i Celibashit për zgjedhjet/ Reagon Meta: Vota është fuqia e vetme

26 Janar 2022, 11:35, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas mesazhit të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, drejtuar qytetarëve, në lidhje me zgjedhjet e 6 marsit.

Në një postim në rrjetet sociale, Meta thekson se vota është fuqia e vetme dhe më e fortë në demokraci.

?E përshëndes dhe mbështes plotësisht mesazhin e Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, z.Ilirjan Celibashi drejtuar qytetarëve me të drejtë vote në të gjashtë bashkitë ku do zhvillohen zgjedhjet e pjesshme lokale, me qëllim garantimin e së drejtës kushtetuese për të zgjedhur.

Vota është fuqia e vetme dhe më e fortë në demokraci!?-shkruan Meta.

Kujtojmë këtu se Celibashi I ka bërë thirrje qytetarëve të 6 bashkive ku do të zhvillohen zgjedhje të pjesshme për kryetar që të kontrollojnë vlefshmërinë e dokumentit të identifikimit.

Nëpërmjet një njoftimi, ai paralajmëron qytetarët e bashkisë Dibër, Shkodër, Durrës, Rrogozhinë, Vorë e Lushnje që të kontrollojnë nëse karta e tyre e identitetit ose pasaporta është e vlefshme dhe nuk ka skaduar deri më datën 6 mars, që është dhe dita ku do të zhvillohen zgjedhjet./CNA.al

Lajmet e fundit nga