LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha u shkollua me paratë e Soros”/ Zbulohet misioni që iu ngarkua

26 Janar 2022, 09:03, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon teatrin e tij, edhe pse demokratët i treguan vendin me votë në Kuvendin e 11 Dhjetorit, dhe në referendumin e 18 dhjetorit.

Sot, në një postim në rrjetet sociale, Basha ka ndarë një mesazh nga takimi, që pretendon se ka zhvilluar një ditë më parë me të rinjtë e FRPD.

Basha ka publikuar momente nga ky takim, ndërsa thekson se të rinjtë e forumit kanë zgjdhur të ardhmen.

?Me energjinë dhe potencialin e tyre të jashtëzakonshëm, të rinjtë e FRPD kanë zgjedhur të ardhmen, kanë zgjedhur të qëndrojnë, të përballen dhe të fitojnë kundër qeverisë më të korruptuar në Europë. Kanë qenë gjithmonë të rinjtë ata që kanë sjellë ndryshimin, sot janë sërish gati të ndryshojnë Shqipërinë dhe të ndërtojnë një të ardhme më të mirë.?-shkruan Basha.

Por, pas këtij postimi demokratët i janë ?vërsulur? me komente kryetarit të shkarkuar.

Një ndjekës i kujton Bashës se është shkolluar me paratë e Fondacionit Soros, dhe se misioni që i është ngarkuar që në 2011 është shkatërrimi i PD.

?Misioni që tu ngarkua që në 2011 nga sponsori yt i shkollimit Fondacioni Soros për të shkatërruar PD dhe që e nise me vrasjen e 4 protestuesve në një pakt të përbashket me Ramen ku ai të bëhej kryeminister dhe ti të shkatërrojë opozitën e permbushe me sukses. Ytt farë e keqe?-shkruan qytetari.

Më tej, një tjetër e quan Bashën ?Patericë e Ramës?.

Gjithashtu një qytetar shkruan ?Nuk ka pamje më të mjerë se pamja e një burri që ka lënë burrërinë peng, ose e thënë ndryshe e një burri të zhburrëruar si ti nga të gjithë aspektet e të qënurit burrë!?/CNA.al

Zbulohet pse hesht kreu i PD-së/ Basha u shkollua me paratë e Soros

Lajmet e fundit nga