Lucas Cardoso fluturon drejt Turqisë, bashkohet me klubin e ri

13 Janar 2022, 17:31, Sport CNA
Lucas Cardoso fluturon drejt Turqisë, bashkohet me klubin e ri

Lucas Cardoso lë Partizanin pas katër vitesh dhe tani do të provojë një eksperiencë të re në Kazakistan.

Sulmuesi brazilianin, i cili kaloi një dëmtim gjatë pjesës së parë të këtij sezoni, do të bashkohet me skuadrën e FK Kyzyl-Zhar.

Në këtë ekip ka luajtur më parë një tjetër lojtar që ka provuar të aktivizohet në Abissnet Superiore, Danilo Alves.

Ditën e sotme Cardoso ka fluturuar drejt Turqisë, ku është bashkuar me skuadrën e tij të re për të nisur fazën përgatitore.

Lajmet e fundit nga