ZYRTARE/ Sheikët e Njukasëllit kryejnë goditjen e dytë në merkato, firmosin me sulmuesin 30-vjeçar

13 Janar 2022, 17:04, Sport CNA
ZYRTARE/ Sheikët e Njukasëllit kryejnë goditjen e dytë

Njukasëlli ka zyrtarizuar një tjetër lojtar në radhët e saj, teksa Kris Vud është futbollisti i ri i ?qymyrxhinjve?.

Sulmuesi 30-vjeçar ka firmosur një kontratë prej 2 vitesh e gjysmë dhe do të jetë i gatshëm që në ndeshjen e së shtunës në Premier Ligë ndaj Uatfordit në ?St. James Park?.

Ky është transferimi i dytë i Njukasëllit që pas ardhjes së sheikëve në klub pas atij të Kiran Tripier nga Atletiko e Madridit.

Kris Vud gjatë këtij sezoni është aktvizuar në total në 17 ndeshje në Premier Ligë me fanellën e Bërnlit nga ku ka realizuar dhe 3 gola.

All Black and White. ??

Welcome, @officialcwood! ????

— Newcastle United FC (@NUFC) January 13, 2022

Lajmet e fundit nga