Deklarata shokuese e Evrasë: Çdo ekip ka nga dy lojtarë homoseksualë

13 Janar 2022, 17:41, Sport CNA
Deklarata shokuese e Evrasë: Çdo ekip ka nga dy lojtarë

Ish-mbrojtësi francez, Patris Evra, ka bërë një deklaratë së fundmi, ku thotë se në çdo ekip ka nga dy lojtarë homoseksualë, por nuk tregojnë sepse më pas marrin fund. Për ?Le Parisien?, Evra tha se gjatë karrierës së tij ka luajtur me disa lojtarë homoseksualë.

?Kur luaja në Angli, na sollën dikë që të fliste për homoseksualitetin në skuadër. Megjithatë disa nga lojtarët thanë se ishte kundër fesë dhe donin që të mos i kishim më në dhomat e zhveshjes, nëse ishte ndonjë lojtar i tillë.

Kam luajtur me disa futbollistë homoseksualë. Unë kam folur me ta dhe u hapën me mua, por kanë frikë që ta shprehin hapur. Në çdo ekip ka të paktën nga dy lojtarë homoseksualë, por në botën e futbollit nëse tregoni që jeni homoseksualë, atëherë keni marrë fund.?, u shpreh Evra.

Lajmet e fundit nga