Manastirliu takim me inspektorët e ISHSH/ Intensifikoni kontrollet në terren, administratë dhe njësi tregtare

12 Janar 2022, 13:06, Lifestyle CNA
Manastirliu takim me inspektorët e ISHSH/ Intensifikoni kontrollet në

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor të të gjitha qarqeve në vend,  ku ka kërkuar intensifikimin e inspektimeve në terren.

Manastirliu theksoi domosdoshmërinë e kontrolleve për zbatimin e protokolleve anticovid.

“Me drejtuesit e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor, kërkova intensifikimin e kontrolleve për zbatimin e protokolleve anti-covid në të gjithë territorin si dhe verifikimin e masave për sigurimin e dokumentit të çertifikatave të vaksinimit, çertifikatave të shërimit apo testin e antigenit në strukturat e administratës publike dhe njësitë tregtare që ofrojnë shërbime për qytetarët“, shkruan Ministrja Ogerta Manastirliu në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga