Ndërhyrjet në shërbimin e Pediatrisë/ Manastirliu jep lajmin e mirë për pacientët e vegjël

11 Janar 2022, 18:34, Lifestyle CNA
Ndërhyrjet në shërbimin e Pediatrisë/ Manastirliu jep lajmin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë pacientët e vegjël të Pediatrisë.

Me Prof.Dritan Alushanin në krye dhe sallat e reja të paisura me teknologji të lartë, ekpi i Pediatrisë do ta çojnë në një nivel të ri shërbimin e kirurgjisë infantile shkruan  ajo.

?Prof. Dritan Alushani shërben me shumë dashuri dhe profesionalizëm për fëmijët që kanë nevojë për ndërhyrje delikate në repartin e kirurgjisë infantile në QSUT.

Me sallat e reja të operacionit të teknologjisë së lartë në Pediatrinë e re, prof. Alushani dhe ekipi i tij do ta çojnë në një nivel të ri shërbimin e kirurgjisë infantile, duke na nderuar me rezultatet e punës edhe jashtë vendit.?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga