Miqësorja në Durrës, Dinamo mposht Skënderbeun

8 Janar 2022, 17:00, Sport CNA
Miqësorja në Durrës, Dinamo mposht Skënderbeun

Është mbyllur miqësorja Dinamo-Skënderbeu e zhvilluar ditën e sotme në Kompleksin ?Tropikal? në Durrës. Takimi i luajtur mes dy skuadrave të Superligës është mbyllur me fitoren 1-0 për blutë e kryeqytetit.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Redon Mihana n pjesën e parë dhe i dha fitoren Dinamos në këtë test miqësor mes dy ekipeve. Blutë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi bën një paraqitje të mirë dhe bëhen gati për rinisjen e Superligës. Te Skënderbeu në miqësoren e sotme debutuan edhe afrimet e reja, Gino dhe Frashëri, ndërsa te Dinamo, Lilaj debutoi si titullar.

Postimi i Dinamos:

-Miqësore-

KF Skënderbeu 0-1 FC Dinamo

Ka përfunduar me fitore ndeshja miqësore e zhvilluar ditën e sotme në Durrës. Golin për blutë e shënoi Redon Mihana.

Ky ishte testi miqësor final përpara rinisjes së kampionatit fundjavën e ardhshme.

Lajmet e fundit nga