Icardi drejt Juventusit, formula mban peng transferimin

8 Janar 2022, 08:02, Sport CNA
Icardi drejt Juventusit, formula mban peng transferimin

Juventusi po kërkon me ngulm një sulmues dhe Mauro Icardi është ndër emrat më të lakuar. Vetë argjentinasi e do një lëvizje nga PSG.

Sulmuesi dëshiron të jetë i rëndësishëm dhe në një ekip që lufton për trofe, çka Juventusi e plotëson si kush pavarësisht se si e ka nisur sezonin aktual.

Problemi është formula e transferimit. PSG nuk dëshiron ta lërë në huazim, përveçse në huazim me detyrim blerjeje, shkruan Tuttosport.

Juventusi nga ana tjetër nuk është në gjendje ta marrë përsipër blerjen e tij për momentin dhe është në kërkim të formulës që do e çonte Icardin në Torino.

Lajmet e fundit nga