ZYRTARE/ Laçi godet në merkato, transferon ish-sulmuesin e Skënderbeut që shkëlqeu në...

8 Janar 2022, 08:29, Sport CNA
ZYRTARE/ Laçi godet në merkato, transferon ish-sulmuesin e

Adele Akinyemi është lojtari më i ri i Laçit. Lajmin e ka dhënë klubi kurbinas, me anë të një postimi në rrjetet sociale. 23 vjeçari nga Nigeria dhe laçjanët kanë gjetur marrëveshjen për të nisur bashkëpunimin së bashku.Akinyemi ka luajtur më parë për Skënderbeun, Trepçën dhe Renovën. Gjithashtu, ai ka kontribuar për IK Start, Ventspils, HamKam apo edhe Serdarli.

?Adeleke Akinyemi është lojtari më i ri i skuadrës tonë . Futbollisti luan si sulmues krahu . KF Laçi i uron mirëseardhjen ! Mirësevjen? ? shkruan klubi.Ky afrim pritet të ndihmojë tejmase Laçin për arritjen e objektivave sezonal. Ekipi i Josës rednitet në vendin e 3-të me 27 pikë të grumbulluara.

Lajmet e fundit nga