Partizani blindon krahun e majtë, merr një brazilian 28-vjeçar

8 Janar 2022, 09:15, Sport CNA
Partizani blindon krahun e majtë, merr një brazilian 28-vjeçar

Fernando Augusto do të jetë afrimi i radhës te Partizani. Mbrojtësi i krahut të majtë pritet në kryeqytet, pasi palët e kanë arritur akordin shkruan Panorama Sport.

Augusto është 28 vjeç dhe sezonin e shkuar ka spikatur me Makedonija GP, pasi ia ka dalë të shënojë është 6 gola në 31 ndeshje.

Sivjet braziliani ka luajtur 18 ndeshje të plota në kampionatin e Maqedonisë së Veriut dhe tashmë është bindur të provojë një eksperiencë të re me Partizanin në Abissnet Superiore.

Pjesën më të madhe të karrierës ai e ka kaluar në Brazil dhe për herë të parë në Europë ka luajtur në vitin 2016, me skuadrën e Pelister po në Maqedoninë e Veriut.

Lajmet e fundit nga