Doni ta nisni mbarë 2022-in?/ 10 besëtytnitë e Vitit të Ri që të sjellin fat nëse i ndjek

1 Janar 2022, 11:30, Lifestyle CNA
Doni ta nisni mbarë 2022-in?/ 10 besëtytnitë e Vitit të Ri

Nga shumë Viti i Ri shihet si një mundësi e re, një fillim i ri.

Që ky fillim të jetë i mbarë shumë kapen fort pas disa besëtytni që thuhet se të sjellin fat të mirë nëse i ndjek.

Zbuloni 10 më të famshmët në mbarë botën:

Ky është supersticioni më i njohur në mbarë botën: Nëse nuk puth dikë në mesnatë, do të jesh e pafat në dashuri për të gjithë vitin. Mos u ngushëlloni te horoskopi pastaj?

Me sa duket, të hash bizele ju sjell fat të mirë, dhe të hash zarzavate ju sjell prosperitet financiar.

Nëse Viti i Ri të gjen me gota bosh, ashtu do t?ju ecë i gjithë viti.  Sigurohuni ta keni tryezën dhe pjatat plot, por edhe gardërobën, kështu që është koha për të shkuar në pazar!

Nxjerrja e gjërave jashtë nga shtëpia juaj ? si plehrat apo ndonjë gjë që do të dhurosh ? do të thotë që do t?i humbni gjërat gjatë vitit të ardhshëm. Bëjeni këtë gjë para pragut të Vitit të Ri ose duke filluar nga 2 janari.

Pak para mesnatës, duhet të hapësh dyert për të lënë pas vitin e vjetër dhe për të mirëpritur Vitin e Ri. Gjithashtu është një ide e mirë për të larguar aromat e gatimeve dhe gjelit të detit. Kështu do të bësh dy punë në një.

Një për çdo muaj të Vitit të Ri, për t?ju sjellë fat të mirë. Ose thjesht hajini sepse ju pëlqen shumë rrushi.

Në mënyrë të ngjashme, mos paguani asnjë kredi ditën e fundit të vitit. Mbajini kuletat tuaja të mbushura për të sjellë fat të mirë me paratë. Borxhet duhet t?i lani para se të mbërrijë viti i ri, por mos i lëni në ditën e fundit.

Nëse je beqar/e, në ditën e fundit të kremtimit të Vitit të Ri, shko në një lumë, liqen ose oqean dhe hidh fruta si një mënyrë për të tërhequr një bashkëshort të mirë. Pas çdo pjese frutash që hidhni në ujë, shprehni një dëshirë dhe kërkoni një partner të përsosur dashurie. Në Kinë, gratë hedhin portokall në ujë dhe burrat hedhin mollë.

Vishni të kuqe për të festuar dhe për të mirëpritur Vitin e Ri. Nëse nuk dëshironi të mbani një veshje të kuqe, përdorni të brendshme të kuqe. E kuqja është një ngjyrë e lumtur që i sjell personit që e vesh atë një të ardhme të ndritshme dhe me diell.

Zhdukini të gjitha mjetet e mprehta, të tilla si gërshërë, thika dhe brisk rroje. Këto artikuj mund të presin me shpejtësi fatin e një personi në shumë pjesë dhe konsiderohen shumë pafat për Vitin e Ri kinez./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga