Godet balerina shqiptare/ “Goca e babit gatuan vetëm dy herë në vit”

31 Dhjetor 2021, 13:25, Lifestyle CNA
Godet balerina shqiptare/ “Goca e babit gatuan vetëm dy herë

Balerina Isida Mollaymeri  është shprehur se si goca e babit që është, gatuan vetëm sallatën ruse për festat e fundvitit.

E ftuar në emisionin Opinion të Blendi Fevziut, Mollaymeri ka treguar se gatuan vetëm dy herë në vit, njëherë në muajin e Agjërimit dhe një herë në fundvit.

Sipas balerinës, jo se nuk di të gatuajë por gatimi duhet të bëhet me shumë dashuri dhe të fokusohesh në atë që bën.

Pjesë nga biseda:

Blendi Fevziu: Për të gatuar, a gatuan?

Isida Mollaymeri: Gatuaj vetëm 2 herë në vit, një është muaji i Agjërimit dhe njëherë në fundvit që bëj vetëm sallatën ruse.

Blendi Fevziu: Po pse vetëm sallatën ruse, apo vetëm këtë të kanë ngarkuar?

Isida Mollaymeri: Atë thotë babi që bëj më mirë, kështu që si goca e babit?

Blendi Fevziu: Po vetë nuk di të gatuash?

Isida Mollaymeri: Unë di të gatuaj shumë mirë, por problemi është që gatimi do dashuri dhe unë mendoj që një gjë të bëhet mirë, duhet të fokusohesh tek ajo gjë./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga