Veprimet antistatutore të Bashës/ Spaho: Në datën 8 janar ne do e çojmë...

28 Dhjetor 2021, 17:18, Politikë CNA
Veprimet antistatutore të Bashës/ Spaho: Në datën 8 janar ne

Kryetari i shkarkuar i PD Lulzim Basha, pas shpalljes së datës për zgjedhje për LDG, sot ka shpallur datën për mbajtjen e zgjedhjeve edhe në FRPD.

Pas shkarkimit nga demokratët, Basha vijon të marrë vendime në shkelje të statutit.

Deputeti i PD, Edmond Spaho, duke shpërndarë në rrjetin social Facebook, një lajm të CNA.al shprehet se askujt nuk i intereson se çfarë bën Basha, ndërsa tregon se ku do shkojë në datën 8 janar.

?E çfarë rëndësie ka çfarë bën Lulzim Basha me FRPD dhe LDG? Në 8 janar ne do e çojmë të bëjë vorbë?, shkruan Sapho./CNA.al

Lajmet e fundit nga