Përplasjet në PD/ Kulluri: Kriza kërkon burra, jo llogaritarë me llastiqe

28 Dhjetor 2021, 10:02, Politikë CNA
Përplasjet në PD/ Kulluri: Kriza kërkon burra, jo

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, ka deklaruar se disa persona të spikatur në PD, janë të gatshëm të kandidojnë për kryetar të PD, vetëm nëse Sali Berisha tërhiqet nga gara.

Sipas Kullurit, këta janë persona që duan të jenë në krye të PD, për qëllimet e tyre personale dhe nuk kanë asnjë plan apo projekt për PD.

Kulluri thekson se, kush është politikan duhet të luftojë për arritjen e qëllimeve politike në të cilat ai beson, nëse jo nuk janë të tillë.

?Prej 2 muajsh disa persona të spikatur në PD janë pyetur publikisht ose privatisht nëse ?do kandidojnë për kryetar të PD? nëse do ketë një garë në muajt e ardhshëm! Përgjigja ka qenë ?po u tërhoq Berisha nga gara, do kandidoj?!

Kjo përgjigje mbart një problem të madh për PD dhe këta vetë! A kanë dhe besojnë këta individë në një projekt të tyrin për atë që duhet të jetë Partia Demokratike, apo duan të jenë kryetarë pa e ditur ?pse? përveç arritjes personale?!

Nëse besojnë vërtet në disa vlera që i mendojnë si më të mirat, pse refuzojnë ti përfaqësojnë në një garë pavarësisht se kë kanë përbalë?!

A është kthyer PD në trampolinë ambiciesh pa ide dhe zgjidhje për të mirën publike apo duhet të jetë e kundërta?! Kush është politikan duhet të luftojë me çdo çmim për arritjen e qëllimeve politike tek të cilat beson!

Përndryshe të vazhdojnë të mbajnë fort karrigen e deputetit apo partisë! Sepse politikanë nuk janë!

Krizat kërkojnë burra dhe gra me kurajo e jo llogaritarë të vegjël që rrijnë pas cepit me llastiqe në dorë!!!?, shkruan Kulluri./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga