Investimi i Bashës për shkatërrimin e PD/ Çfarë deklaronte Majlinda Bregu katër vite më parë

27 Dhjetor 2021, 18:29, Politikë CNA
Investimi i Bashës për shkatërrimin e PD/ Çfarë

Për tetë vite, Partia Demokratike nën drejtimin e Lulzim Bashës ka regjistruar një rekord humbjesh në proceset zgjedhore.

Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, teksa ka shpërndarë në rrjetin social Instagram një pjesë të një fjalimi të saj në vitin 2017, shprehet se e vetmja strategji fituese e PD është vetshkatërrimi dhe përccarja.

Bregu theksonte më tej në atë kohë se nëse Basha do të vazhdonte të njëjtën rrugë, betejat elektorale do i kishte të humbura.

?E vetmja strategji fituese për PD këto vite ishte investimi tek vetshkatërrimi dhe përccarja. Nëse do të vazhdohet me armiq klase brenda llojit nuk ka ccadër që do e shpëtojë PD nga rebeshte e ardhshme elektorale?, tha Bregu.

E kur kanë kaluar plot katër vjet nga ky fjalim, situata është e njëjtë, me atë që Majlinda Bregu e parashikoi.

Një luftë brenda klasës ka sjellë humbje të mëdha për PD, e cila aktualisht është në ditët e saj më të këqija./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga