Marrëveshja Rama-Basha/ Del një tjetër temë për të cilën janë dakortësuar

27 Dhjetor 2021, 10:49, Politikë CNA
Marrëveshja Rama-Basha/ Del një tjetër temë për të

Taulant Balla kreu i grupit parlamentar socialist ka hedhur dritë mbi bashkëpunimin PS-PD.  Duke u ndalur tek reforma zgjedhore, Balla tha se po komunikojnë me Opozitën, duke iu referuar Partisë Demokratike dhe konkretisht homologut të tij Alfred Rushaj.

?Komunikimi me Rushajn është institucional dhe secila nga palët mbron qëndrimin  e grupit të vet parlamentar. Për komisionin e posaçëm të reformës zgjedhore, po komunikojmë dhe në sesionin e tjetër do të ngrihet menjëherë komisioni për të vijuar më tej. Është dakordësuar përbërja, anëtarët, objekti?, ka thënë Balla, duke shtuar se do të marrin për bazë raportin e OSBE-ODIHR-it./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga