LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I përfshirë në aferën e inceneratorëve/ Berisha: Ka një urdhër arresti për Ëngjëll Agaçin

24 Dhjetor 2021, 21:16, Politikë CNA
I përfshirë në aferën e inceneratorëve/ Berisha: Ka

Sektretari i përgjithshëm i kryeministrit Edi Rama, është një nga personat që është akuzuar për aferën e inceneratorëve.

Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se për Agaçin ka një urdhër arresti nga jashtë vendit.

?Ka një mandat arresti për Ëngjëll Agaçin nga një vend mik.  Nuk është nga Interpol. Një gjë është e sigurt. Në djegësa një strumbullar absolut është Ëngjëll Agacci. Ky është njeriu i të gjitha

Ka qenë në bordin e ARMOS, është arkitekt i mbylljes së dosjeve që Rama ja besoj për Bashën. Është në padinë e Bashës Ëngjëll Agaçi? Fondi për djegësin nuk është krijuar nga lefter Koka por nga Edi Rama dhe Arben Ahmetaj?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga