Ndarja nga jeta e ish presidentit grek/ Meta mesazh ngushëllimi

26 Dhjetor 2021, 13:50, Politikë CNA
Ndarja nga jeta e ish presidentit grek/ Meta mesazh ngushëllimi

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit grek, Karolos Papulias.

Meta thekson se për të do të mbeten të paharruara takimet me të dhe sidomos respekti dhe përzemërsia e tij ndaj popullit shqiptar dhe Shqipërisë.

?Mësova me trishtim ndarjen nga jeta të ish-Presidentit të Republikës së Greqisë, Karolos Papulias.

Vlerësim të madh për rolin historik dhe kontributin e Tij të çmuar në përmirësimin e marrëdhënieve dhe forcimin e fqinjësisë së mirë mes Shqipërisë dhe Greqisë, si dhe për frymën konstruktive dhe vullnetin e sinqertë të dëshmuar për rivendosjen e urave dhe frymës së bashkëpunimit në të gjitha fushat mes dy popujve tanë.

Për mua do të mbeten të paharruara takimet me të dhe sidomos respekti dhe përzemërsia e Tij ndaj popullit shqiptar dhe Shqipërisë.

Ngushëllime familjes, autoriteteve dhe kombit grek për humbjen e këtij personaliteti të madh, që kontribuoi në rivendosjen e demokracisë dhe progresin e vendit të Tij?, shkruan Meta në rrjetin social Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga