Shkarkimi i Metës/ Zbulohet lëvizja e socialistëve

27 Dhjetor 2021, 10:22, Politikë CNA
Shkarkimi i Metës/ Zbulohet lëvizja e socialistëve

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, në një bashkëbisedim me gazetarët ka folur mbi shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Balla është shprehur se do të respektohet çdo vendimmarrje e Gjykatës Kushtetuese, pasi Kuvendi e ka thënë fjalën e tij duke e shkarkuar me shumicë votash.

Kjo nuk është një pyetje që i jap përgjijge sot. Kuvendi e ka miratuar me shumicë votash, raportin e komisionit hetimor për shkarkimin e presidentin Ilir Meta. Pozicioni ka qenë i qartë ne do të respektojmë vendimet që do të marrë Gjykata Kushtetuese. Do të mirëpresim vendimin e GJykatës Kushtetuese, dhe nuk do ta diskutojmë si vendim“, tha Balla./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga