Darka Basha-Balla/ Rrëfehet kreu i grupit parlamentar socialist, zbardh takimin e radhës

27 Dhjetor 2021, 10:31, Politikë CNA
Darka Basha-Balla/ Rrëfehet kreu i grupit parlamentar socialist, zbardh

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla gjatë një dalje për mediat është pyetur rreth takimit me kryetarin e shkarkuar Lulzim Basha dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj.

Balla, fillimisht ka reaguar me nervozizëm, pa iu përgjigjur pyetjes në mënyrë konkrete, duke lëshuar një lumë akuzash ndaj ish kryeministrit Sali Berisha.

?Asnjëherë në jetën time nuk ka m qenë në një darkë më Bashën. Është rishfaqje e 30 vjetëve të Sali Berishës që me gënjehstra e shpifje mashtrime ka lënë të gjithë trashëgimin e vet politike?, ka thënë Balla.

Më pas ka pohuar se është takuar me Lulzim Bashën dhe në të njëjtin vend sipas tij ka takuar edhe ata që janë në krah të Foltores.

?Kemi qenë tek një mik dhe kemi rastisur me shumë njerëz të tjerë. Se po i hyra do të tregoj që kam rastisur edhe me njerëz që sot janë rrjeshtuar krah Foltores së Berishës?, ka thënë Balla, duke shtuar se i  vetmi takim me Lulzim Bashën do të jetë në gjyq, pasi e ka paditur për shpifje./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga