Në shkelje të statutit/ Basha nxjerr Grida Dumën, këto janë datat për zgjedhjet e LDG

27 Dhjetor 2021, 16:18, Politikë CNA
Në shkelje të statutit/ Basha nxjerr Grida Dumën, këto

Pas shkarkimit të Albana Vokshit si kryetare e Lëvizjes së Gruas në PD, kryetari i shkarkuar Lulzim Basha ka nxjerrë datat për të zgjedhur emrin e ri.

Nënkryetarja e shkarkuar Grida Duma në një dalje për mediat u shpreh se në datën 6 shkurt do të zhvillohen zgjedhjet në nivel dege dhe më pas në datën 19 do të zgjidhet emri i ri që do zëvendësojë Vokshin.

Por kjo lëvizje e Bashës është në shkelje të statutit, pasi demokratët i kanë shkarkauar kreun e PD, sekretarin dhe katër nënkryetarët në Kuvendin e 11 dhjetorit.

?Do nisim zgjedhje në nivel dege. Në datën 6 shkurt do zhvillohen zgjedhjet për kryetare të LDG e pas datës 6 do hapet një fushatë në nivel qarku përmes debatit për të shkuar në dtaën 19 shkurt që do kulomojë me zgjedhjen e kryetares së gruas?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga