LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nis sot Kategoria e Tretë e futbollit në Shqipëri, 8 skuadra në garë

7 Dhjetor 2021, 10:33, Sport CNA
Nis sot Kategoria e Tretë e futbollit në Shqipëri, 8 skuadra

Kategoria e Tretë e futbollit në Shqipëri do zhvillojë sot javën e parë. Pas ditësh pritje, topi do rrotullohet edhe në nivelin më të ulët të futbollit. Tetë skuadra do diskutojnë mes tyre ngjitjen në kategori më sipër.

Katër skuadra vijnë nga Kategoria e Dytë, teksa tre të tjera kanë qenë garuese edhe më parë. Një ekip është I krijuar rishtazi. Delvina, Spartaku, Valbona dhe Skrapari kanë qenë vjet në Kategorinë e Dytë, teksa Drini dhe Osumi kanë qenë edhe sezonin e shkuar garuese. AF Elbasani e nis nga zero, me Eagle që rikthehet.

Ndeshjet do zhvillohen në dy ditë. Sot luhen dy ndeshje, teksa dy të tjera të enjte.

Kalendari:

Valbona ? Drini

Skrapari ? Osumi

E enjte

Spartaku ? AF Elbasani

Delvina ? Eagles

Lajmet e fundit nga