LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Xhiroja e fundit e fazës së grupeve, ja ndeshjet e sotme në Champions League

7 Dhjetor 2021, 09:18, Sport CNA

Rikthehet magjia e Champions-it me ndeshjet e fundit të fazës së grupeve. Sonte do të zhvillohen 8 ndeshje, teksa në orën 18:45 do të luajë PSG-Klab Bryzh, me parizienët e kualifikuar për në raundin tjetër dhe Lajpcig-Mançester Siti, gjithashtu me ?The Citizens? të kualifikuar për fazën e ardhshme.

Në orën 21:00 do të luhen 6 ndeshje ku padiskutim vëmendja kryesore do të zhvendoset në stadiumin ?San Siro? ku luhet Milan-Liverpul, me anglezët e kualifikuar, por kuqezinjtë e Piolit synojnë triumfin e sotëm dhe një ndalesë të Portos ndaj Atletikos që të kualifikohen për raundin me eliminim direkt.

Real Madrid-Inter është takimi ku luhet për prestigj dhe për vendin e parë të grupit. Ndeshjet e tjera janë: Ajaks-Sporting Lisbon, Shaktar Donjetsk-Sherif Tiraspol dhe Dortmund-Beshiktash.

Lajmet e fundit nga