LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Leva tregon zhgënjimin e “Topit të Artë”: U ndjeva i trishtuar

7 Dhjetor 2021, 07:47, Sport CNA
Leva tregon zhgënjimin e “Topit të Artë”: U ndjeva i

Një javë pasi pa Lionel Mesin t?i merrte praktikisht nga duart ?Topin e Artë?, në një nga votimet më të kontestuara të të gjitha kohëve në historinë e këtij trofeu, Robert Levandovski ka treguar se si ka përjetuar atë natë. Sulmuesi polak mendohej se do të ishte fituesi i këtij edicioni, por për çudi pa ta kalonte argjentinasi, i cili mori trofeun e tij të 7.

?Ndjeva trishtim, nuk ka asgjë për të fshehur. Nuk mund të them se isha i lumtur, përkundrazi, ndjehem shumë i pakënaqur. I shkova afër, luftova me Lionel Mesin?

Qartësisht, e respektoj për mënyrën se si luan dhe për atë që ka bërë, vetë fakti që munda të konkurroj me të më bën të kuptoj nivelin që kam arritur. Por në të vërtetë u ndjeva i trishtuar dhe ishte diçka e mirë që nuk u desh të luanim një ndeshje në mesjavë?, shpjegoi polaku në një intervistë për mediat polake, duke zbuluar zhgënjimin e tij.

I pyetur më pas për fjalimin e Mesit i cili kërkoi që Levandovskit t?i dorëzohej trofeu i vitit 2020, polaku nuk e komentoi me aq shume entuziazëm sa mund të mendohej. ?Do të dëshiroja që fjalët e tij të ishin të sinqerta, jo fjalë boshe. Megjithatë, ideja nuk më entuziazmon?, tha Levandovski.

Lajmet e fundit nga