LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ibrahimovic synon të hyjë në histori

6 Dhjetor 2021, 15:15, Sport CNA
Ibrahimovic synon të hyjë në histori

Milani do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, ku do të përballet me Liverpulin në ?San Siro?, në ndeshjen e fundit të Grupit B. Një motivim më shumë për Ibrën me shokë që ta mbyllin me dinjitet rrugëtimin në Champions. Përtej ndeshje suedezi synon një tjetër arritje.

Në moshën 40 vjeçare Ibrahimoviç ka surprizuar të gjithë me paraqitjet e tij në fushën e blertë. Ai po vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme. Ndeshja me Liverpulin mund ta vendosë sulmuesin në historinë e Champions-it.

Sipas prestigjozes ?Corriere dello Sport?, nëse ai shënon kundër anglezëve do të bëhet lojtari më i vjetër që shënon në këtë kompeticion. Rekordin e mban legjenda e Romës, Françesko Toti. Italiani shënoi kundër CSK Moskës në 2014, kur ishte 38 vjeç e 59 ditë. Ibra njihet si një person që i bën ballë çdo sfide dhe mundësia për t?i dhënë kualifikimin Milanit me golin e tij, i jep një shtysë më tepër.

Lajmet e fundit nga