LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasje horror mes dy makinave në Serinë A

5 Dhjetor 2021, 21:01, Sport CNA
Përplasje horror mes dy makinave në Serinë A

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në garën e Formula 2 që zhvillohej në Arabinë Saudite. Një përplasje e rëndë midis makinave po bën xhiron e rrjetit.

Piloti Enzo Fitipaldi përplasi nga prapa Tero Purçerin.

Incidenti ndodhi në xhirot e para, ku Enzo kishte marrë shpejtësi dhe nuk mundi të evitonte përplasjen. Të dy pilotët u dërguan urgjent në spital. Për momentin nuk ka të reja lidhur me gjendjen e protagonistëve.

Gara u shkurtua në mënyrë që Formula 1 të fillonte në orarin e caktuar.

Lajmet e fundit nga