LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ndodhte prej 70 vitesh, Interi arrin rekord në Serinë A

5 Dhjetor 2021, 12:15, Sport CNA
Nuk ndodhte prej 70 vitesh, Interi arrin rekord në Serinë A

Interi pasditen e djeshme ka arritur të triumfojë me rezultatin 0-3 ndaj Romës në stadiumin ?Olimpico?, falë golave të Hakan Çalhanoglusë, ish-it Edin Xhekos dhe Denzel Dumfrisit.

Pas këtij suksesi skuadra e Simone Inzagit ka arritur të barazojë një rekord të veçantë në Serinë A italiane.

Sipas faqes së statistikave, ?OPTA Paolo?, Interi ka arritur të shënojë në 18 ndeshje radhazi të luajtura në transfertë të Serisë A, duke barazuar rekordin e fiksuar midis tetorit të vitit 1950 dhe shtatorit të vitit 1951.

Skuadra zikaltër aktualisht klasifikohet e dyta në tabelën e renditjes në kuotën e 37 pikëve, -1 nga Milani kryesues.

Gjithashtu Interi nuk ka humbur asnjë sfidë prej 8 ndeshjesh, disfata e fundit e pësuar ishte ndaj Lacios në stadiumin ?Olimpico?, më 16 tetor.

Lajmet e fundit nga