LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkupi marshon në Maqedoninë e Veriut, Shkëndija i afrohet vendit të dytë

5 Dhjetor 2021, 17:21, Sport CNA
Shkupi marshon në Maqedoninë e Veriut, Shkëndija i afrohet vendit

Shkupi nuk ndalet në Maqedoninë e Veriut, teksa ka fituar ditën e sotme kundër Skopje me rezultatin 3-1 në transfertë. Bardhekaltrit e nisën me gol, pasi Alvarez e zhbllokoi ndeshjen në minutën e shtatë.

Në fundin e pjesës së parë ndeshja u barazuar me një autogol, ndërsa Senghour riktheu epërsinë. Në fund Shkupi fitoi një penallti, që e ktheu në gol Alvarez.

Fitore edhe për Shkëndijën e Tetovës, që tani ka dy pikë më pas se Akademija Pandev që renditet në vendin e dytë. Kuqezinjtë mposhtën Pelisterin e vendit të fundit me përmbysje.

Juffo vefasoi Shkëndijën, që reagoi më pas me Gurin dhe Krivak që shënoi golin e fitores. Barazime morën këtë javë Struga dhe Renova.

LIGA 1 MAQEDONI E VERIUT ? JAVA 16

Akademija Pandev-Bregalnica Stip 0-0

Borec-Makedonija GP 1-1

FK Skopje-Shkupi 1-3
Shënues:
 Cheshmedjiev (aut.) 42? / Alvarez 7?, (pen.) 90+5?, Senghour 55?

Shkëndija-Pelister 2-1
Shënues:
 Guri 48?, Krivak 86? / Juffo 43?

Struga-Tikves 0-0

Rabotnicki-Renova 0-0

Lajmet e fundit nga