LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gol "hakmarrje" ndaj Skënderbeut, Rrapaj: Ky ishte më i bukuri që kam shënuar

5 Dhjetor 2021, 14:50, Sport CNA
Gol "hakmarrje" ndaj Skënderbeut, Rrapaj: Ky ishte më i

Arinaldo Rrapaj ishte autori i një supergoli në sfidën e luajtur kundër Skënderbeut ku Partizani fitoi 2-1. Në përfundim të sfidës mesfushori foli për paraqitjen kundër korçareve, skuadër me të cilën u aktivizua sezonin e shkuar, por lihej vazhdimisht në stol nga Memelli. Padyshim një gol “hakmarrje’ per Rrapajn, i cili tregoi sa vlen.

Goli me i bukur i shënuar deri tani?
Besoj se se ishte goli më i bukur që kam shënuar deri tani, shënova një gol të veçantë,  por më i gëzuar jam që ndihmova ekipin.

Ka pasur ngërç psikologjik tek Partizani?
Mendoj se ka ndryshuar sepse kemi bërë ndeshje te mira por nuk kemi pasur fat, rastet nuk i shfrytëzuam ne maksimum. Besoj se me këtë fitore kemi bërë kthesën dhe duhet te vazhdoj kështu.

Pse vuajtët aq shumë në pjesën e dytë?
Shpresoj që të shënoj sa me shume gola, e kemi diskutuar me çunat. Kundërshtari na mbajti shume në mbrojte, falënderoj Teqjan që beri superpritje. Do te jemi gati, e dimë që do të kemi ndeshje të ngjeshura, dhe mendojmë për të fituar ndeshjen e ardhshme në Shkodër?.

Rrapaj xholi i trajnerit?
Unë më profesorin kam qenë stërvitur tek Vlora dhe ka pasur besim tek unë. Stërvitem që tja shpërblej besimin, dhe dua të vazhdoj kështu.

Topi i humbur tek goli i Korçës?
Ka qenë një keqkuptim me Kaçen.

Lajmet e fundit nga