LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

City bën pazar te Barcelona, gati të transferojë De Jong

19 Nëntor 2021, 11:45, Sport CNA
City bën pazar te Barcelona, gati të transferojë De Jong

Frenki De Jong mund të lërë Barcelonën pas dy vitesh nga mbërritja e tij në Katalunjë. Sipas asaj që raporton britanikja ?The Sun?, mesfushori holandez ka përfunduar në listën e të sakrifikuarve të katalanasve ku Mançester Siti dhe Guardiola janë të gatshëm që të bëjnë çmendurira për të.

Tratativa mund të nisë me një shifër stratosferike si 100 milionë euro që do t?i lejonte ?The Citizens? rritjen e kualitetit në mesin e fushës dhe blaugranat mund të merrnin frymë lirisht në këndvështrimin ekonomik. Ish-lojtari i Ajaksit, në këtë sezon me Barcelonën është aktivizuar në total në La Liga në 9 ndeshje nga ku ka dhuruar dy asiste.

Lajmet e fundit nga