LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dikur interesohej Milani, sulmuesi rrezikon 3.5 vite burg

19 Nëntor 2021, 09:53, Sport CNA
Dikur interesohej Milani, sulmuesi rrezikon 3.5 vite burg

Kuinsi Promes rrezikon tri vite e gjysmë burg. Sulmuesi 29-vjeçar, aktualisht në radhët e rusëve të Spartakut të Moskës, do të dalë në gjykatë, pas akuzës së Prokurorisë Holandeze, lidhur me një tentativë vrasjeje, siç raporton ?Telegraaf?.

Futbollisti, i cili është ndjekur nga Milani me shumë seriozitet në verën e vitit 2018 dhe 2019, u arrestua në dhjetor të 2020-ës, përpara se të lirohej me kusht disa ditë më vonë, pasi akuzohet se ka tentuar të therë me thikë një prej prestarëve të familjes së tij, në fund të muajit korrik 2020, ndërsa ndodhej në një festë në Abkude, zonë në jug të Amsterdamit.

Promes e ka mohuar gjithmonë këtë akuzë, ndonëse faktet duket se janë të pakundërshtueshme dhe tashmë gjykata është e bindur për ta dënuar atë me 24-42 muaj burg.

Lajmet e fundit nga