LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Marshime në rrugët kryesore/ Mijëra qytetarë protestojnë kundër kufizimeve anti-Covid

9 Nëntor 2021, 08:48, Kosova & Bota CNA
Marshime në rrugët kryesore/ Mijëra qytetarë

Zelanda e Re është përfshirë nga protestat masive, kundër kufizimeve anti-Covid.

Mediat raportojnë se mijëra qytetarë kanë marshuar në rrugët dhe sheshet kryesore, duke protestuar kundër masave anti-Covid të vendosura nga qeveria.

Rreth 3 000 protestuar, përfshirë dhjetëra motoçiklistë , shumica prej tyre pa maska, marshuan nëpër qendrën e Wellington.

Disa prej tyre mbanin flamuj me mbishkrimin ?Trump 2020?, ndërsa kishte edhe të tjerë me slogane kundër kufizimeve si edhe kundër kërkesës së vaksinimit për mësuesit./CNA.al

Lajmet e fundit nga