LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

ZYRTARE/ Nisje katastrofale e sezonit, klubi i Premier Ligës shkarkon trajnerin

8 Nëntor 2021, 10:46, Sport CNA
ZYRTARE/ Nisje katastrofale e sezonit, klubi i Premier Ligës shkarkon

Den Smith nuk është më trajner i Aston Vilës. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi nga Birmingami me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj duke deklaruar se tekniku 50-vjeçar është shkarkuar nga detyra e trajnerit.

Smith lë kështu pas tre vitesh klubin me plot emocione dhe arritje ku dërgoi Aston Vilën sërish në Premier Ligë dhe duke humbur një finale të Kupës së Anglisë ndaj Mançester Sitit.

Fatale për britanikun ishin rezultatet e munguara në këtë fillim sezoni, teksa renditen në vendin e 16 në kuotën e 10 pikëve në elitën e futbollit anglez.

Aston Villa Football Club can confirm that the Club have parted company with Head Coach Dean Smith.

— Aston Villa (@AVFCOfficial) November 7, 2021

Lajmet e fundit nga